”Na moim wybrzeżu” to tytuł debiutanckiego albumu projektu Dolar Na Drogę. Praca nad płytą trwała 2 lata, a całość składa się z 11 kompozycji.

Projekt Dolar Na Drogę powstał dzięki przypadkowemu spotkaniu Piotra Zarzyckiego z Dominiką Bienias. Artyści zdecydowali się na długofalową współpracę, czego efektem jest najnowszy album ”Na moim wybrzeżu”.

Piotr Zarzycki zajmuje się muzyką już od 10 lat jako kompozytor, nie będąc jednak profesjonalnym instrumentalistą. Przełomowym momentem było dla niego odnalezienie swojego miejsca w ramach różnych wolontariatów (osoby bezdomne oraz osoby z niepełnosprawnością). Działalność ta zmieniła całkowicie jego myślenie o świecie i relacjach międzyludzkich. Między innymi o tym procesie jest utwór ”Na moim wybrzeżu”.

Początkowo spotkania z Dominiką przypominały bardziej lekcje gry na kontrabasie i gitarze oraz lekcje śpiewu. W tym czasie powstało kilkanaście podkładów muzycznych, które pod koniec 2021 roku przerodziły się w piosenki i utwory instrumentalne. Część tekstów powstała już w 2019 roku. Album po samodzielnym zmiksowaniu ukazał się na początku kwietnia 2022 roku, Oprócz skrzypiec, gitary i kontrabasu na płycie można  usłyszeć: ukulele, mandolinę, syntezator Moog’a.

Muzyka i teksty to dość oryginalny, liryczny świat wewnętrzny obojga artystów. Muzyka nawiązuje do trudniejszych gatunków muzycznych: rocka alternatywnego, muzyki filmowej czy folku.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną Internetową zespołu oraz jego najnowszą działalnością artystyczną!

Strona: https://dolarnadroge.pl/