Początek” to debiutancki album charyzmatycznego duetu OHIO, czyli Karoliny Bzdyry i Krzysztofa Demidowskiego.

Karolina to wokalistka o przejmującym lirycznym głosie. Jest artystką poszukującą, a zarazem świadomie buduje swoją twórczość muzyczną. Od 2018 roku w tej niezwykle miłej dla ucha i poruszającej przesłaniem tekstów wędrówce przez mikroświat poetyckich słów i nut, towarzyszy jej Krzysztof – multiinstrumentalista.

Krzysztof Demidowski to muzyk, który dzięki rozmaitym doświadczeniom muzycznym znakomicie odnajduje się w różnych brzmieniach, nie unikając w swoich kompozycjach przenikania się estetyk. Dzięki umiejętności gry na wielu instrumentach i zastosowaniu loopera, w pojedynkę wypełnia scenę dźwiękami, które w połączeniu z głosem Karoliny tworzą bardzo ciekawą propozycję muzyczną. 

Duet wygrał w 2018 roku edycję międzynarodowego konkursu „WSIiZ ma Talent” organizowanego przez WSIiZ w Rzeszowie. Jego nagranie gościło na Podkarpackiej Liście Przebojów Polskiego Radia Rzeszów, w Krakowskim OFF Radiu, Radiu Lublin i Radiu 357. Od 2019 roku bardzo dużo się zmieniło. Pracując nad albumem cały czas uczyli się i rozwijali, aby móc stworzyć ciekawe kompozycje utworów, zabarwiając je nietypowymi dla ich początkowego stylu dźwiękami i rozbudowując gamę instrumentów, które goszczą na albumie.

Najnowszy album daje kres niepokojom i wewnętrznym bojaźniom, związanych z przeszłością. Wieńczy momenty życiowe, w których marzyli  i kreowali w swoich umysłach ścieżkę muzyczną. Przedstawia także obawy dotyczące środowiska i powraca do „korzeni”, pokazując, iż każdy człowiek ma w sobie niezliczone zasoby, które czekają na wykorzystanie – pomaga w tym natura. Sarna, która znajduje się na okładce płyty symbolizuje miękką, łagodną i wrażliwą na zranienie część naszej osobowości, dążącą do harmonii, miłości i szczęścia. Są to są to cechy które ulegają zatraceniu w dzisiejszym pędzącym świecie. 

Styl utworów jest nie zaszufladkowany, można powiedzieć, że nieodkryty, poszukujący… Od dźwięków  gitary akustycznej poprzez rockowe brzmienie perkusji, zahaczając niekiedy o  muzykę elektroniczną dzięki brzmieniem syntezatorów. 

„Makia” to singiel promujący najnowszy krążek duetu. Posłuchać możemy alternatywnej wersji, zaaranżowanej specjalnie pod dynamiczną i multiinstrumentalną grę na żywo. Warto zwrócić uwagę na tekst utworu, gdyż nawiązuje on do osobistych przeżyć wokalistki.  W sposób metaforyczny i poetycki  artystka opowiada o walce z chorobą. Każdy z nas mierzy się z własnymi trudnościami. „Makia” stanowi osobisty manifest artystki. Jest ulgą, zwycięstwem.

Singiel miał premierę w kilkunastu stacjach radiowych, cieszy się wielkim powodzeniem wśród słuchaczy, osiąga wysokie stanowiska w listach przebojów.

Album ‘’Początek’’ to wręcz pozycja idealna. Począwszy od kompozycji, poprzez aranżacje, nagrywanie w domowym studio oraz mix&mastering, skończywszy na zdjęciu okładki, która jest autorstwa Karoliny.

Album można zakupić poprzez stronę internetową zespołu www.ohiomusic.pl, jest dostępny również w  serwisach streamingowych.