“Kim jest Korporobot? Czego chce? Czy możesz mu zaufać? A może kryje się już w twoim otoczeniu? Ale jest lato, wakacje, nie musicie martwić się tymi wszystkimi niepokojącymi historiami, po prostu dajcie się ponieść muzyce, niech niesie was lekki groove. To jest Korporobot…”

6 sierpnia 2021 roku wydany został nowy singiel zespołu Korporobot, pt. „To jest Korporobot”. Korporobot to współczesny power pop zakochany w klasycznych pop-rockowych brzmieniach. Tworzą go Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca) oraz Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna). Założeniem projektu jest tworzenie niebanalnych i bujających, a jednocześnie łatwych i przyjemnych radiowych utworów. Czy cel został spełniony?

Już po przesłuchaniu kilku dźwięków singiel wpada w ucho i wprowadza odbiorcę w klimat lat 90’, jednocześnie wpasowując się w aktualny popowy nurt. Coraz częściej we współczesnej muzyce rozrywkowej możemy natrafić na odwołania do muzyki disco/retro, a Korporobot robi to naprawdę bardzo dobrze! Co więcej, z każdym kolejnym utworem czuć progres w brzmieniu i jakości produkcji. Jedynej rzeczy, której tutaj brakuje to klip, który byłby dopełnieniem wizerunku tajemniczych artystów. Sam utwór ma nowoczesne, elektroniczne brzmienie a mimo to zachowuje surowy klimat “’żywych instrumentów” – perkusji czy gitar.

W kompozycji słyszymy wyróżniające się smaczki, m.in. charakterystycznie nagrany wokal przy użyciu vocodera (w refrenie), który od razu kojarzy się z klimatem twórczości Daft Punk, czy końcowe syntezatorowe solo. Słuchając singla można odnieść wrażenie, że to dopiero początek podróży, w którą zabiera nas Korporobot. Muzycy cały czas się rozkręcają a energia, którą przekazują w singlu może zostać wzbogacona o rockowy pazur podczas koncertów. Na to czekamy! Singiel wprowadza słuchaczy w rozbujany, wakacyjny rytm i przedstawia bliżej sylwetkę i zamiary tytułowego tajemniczego Korporobota. Utwór sprawia, że poznajemy artystów trochę lepiej. Jest swoistą wizytówka zespołu, ale liczymy, że zostanie ona niebawem dopełniona całą płytą i opowieścią?

Pozostałe utwory wywołują jeszcze większą nostalgię i tęsknotę za brzmieniami retro a idealnym dopełnieniem całego projektu są kameralne teledyski, chociażby do utworu ‘’Zatrzymaj mnie’’.

Korporobot to projekt, któremu bardzo blisko do mainstreamu i ma potencjał na to, aby przyszłe utwory stały się hitami, których będziemy słuchać w największych stacjach radiowych. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że zespół odniesie ogromny sukces dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom.

Muzycy mają na swoim koncie utwory takie jak: Czas, Jeszcze jedna noc, Lockdown. Możecie posłuchać ich twórczości na wszystkich muzycznych platformach streamingowych oraz oczywiście na naszej playliście RADAR Polska Muzyka Niezależna na Spotify.