Uwaga! Miłośnicy słodkości, mamy coś dla Was!

Przytulna kawiarnia, dużo różu i lekko wulgarny tekst – czy to przepis na sukces?

Poszukując nowości na polskim rynku muzycznym trafiłam na utwór Zero Calorie Cookie. Już sam tytuł pozytywnie zaskakuje, szczególnie fanów słodkich rarytasów. Po pierwszym odsłuchaniu pojawiły się mieszane uczucia, jednak przez cały dzień miałam w głowie tę melodię, a przed oczami uroczy wizerunek Marie! Śmiało mogę powiedzieć, że jest to najprzyjemniejszy kawałek, jaki w ostatnim czasie usłyszałam.

Marie, a właściwie Julita Kusy to dwudziestoletnia piosenkarka, która tworzy sugar-pop, czyli muzyczny deser z polewą o smaku truskawkowym. Teledysk do utworu Zero Calorie Cookie nakręcono w warszawskiej kawiarni ‘’Słodki karmel’’, uzyskując tym samym efekt słodkiej, kolorowej przestrzeni. Tekst sam w sobie zawiera liczne dylematy i rozterki życiowe artystki. Wszystko przedstawione jest w sposób humorystyczny, dzięki czemu na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Wulgaryzmy, które możemy usłyszeć, tak naprawdę nie mają kontekstu negatywnego. Odnoszę wrażenie, że ich obecność w tekście to dowód na to, że do pewnych sytuacji powinno się podchodzić z dystansem, a sam przebój celowo ma charakter żartobliwy.

Trafiłam także na utwór ‘’Dżinsy’’, który promuje wydaną w lutym EP-kę ‘’Cafe Mari’’. Jestem pod wrażeniem umiejętności Marie, a sama piosenka jest bardzo przyjemna dla ucha. Melancholijny klimat, liryczny tekst, a wisienką na torcie jest widok artystki w fioletowym sweterku w amatorskim klipie.

‘’Dżinsy’’ to idealna propozycja dla miłośników polskich, zdolnych artystów. Marie jako debiutująca artystka ma wyjątkowy pomysł na swój przekaz i wizerunek. Jej muzyka wywołuje radość na twarzy. Niebanalne teksty, urokliwe klipy to jej znak rozpoznawczy. Jeśli jeszcze nie znacie Marie to koniecznie wpadnijcie na jej kanał, bo naprawdę warto!