‘’Razem pod wiatr’’ to kolejny singiel Pawła Jabłońskiego. Utwór ukazał się 18 czerwca, a wraz z nim wyrazisty, kameralny teledysk.

Paweł Jabłoński to młody wokalista, twórca piosenek i tekstów. Jego twórczość to zbiór osobistych, prywatnych przemyśleń, którymi autor niewątpliwie kieruje się w swoim życiu. Paweł Jabłoński za pomocą własnych tekstów przekazuje słuchaczom wiele pozytywnych emocji, a ponadto skłania do refleksji.

Piękno, uczucie i odwaga – to trzy składniki, które składają się na wielką miłość.

Utwór ‘’Razem pod wiatr’’ jest odzwierciedleniem doświadczeń oraz intymnych refleksji wokalisty. Muzyk przyznaje, iż cała kompozycja jest dedykacją dla jego żony. Wszystkie słowa skierowane są w stronę jego ukochanej, a co więcej – pojawia się ona u boku autora w wideoklipie. Teledysk nakręcono na Pustyni Błędowskiej.

Miłosny singiel rozpoczyna się delikatnym brzmieniem gitary i właśnie ten instrument dodaje uroku i charyzmy całkowitej aranżacji. Ponadto, powoli wprowadza barwny klimat oraz stanowi wyraźne tło utworu. Melodia jest namiastką romantycznej ballady. Charakterystycznym elementem kompozycji jest lekki ton oraz niska, głęboka barwa głosu wokalisty. Te dwie części są kwintesencją muzycznej oraz wiarygodnej w swoim przekazie przygody Pawła Jabłońskiego.

Warto zwrócić w szczególności uwagę na każde pojedyncze słowo, które słyszymy w utworze. Tekst skierowany jest do jednej, konkretnej osoby, dlatego też młody wokalista jeszcze bardziej angażuje się w swoją sztukę, a my jako słuchacze na pewno wiemy, że jego muzyczna twórczość to prawdziwe, autentyczne oddanie.

Czy więc miłość da się wyrazić w słowach? Według Pawła Jabłońskiego miłość jest niewyrażalna w słowach, a jej podstawą jest odwaga, która łączy.

Dajcie się ponieść emocjom i już teraz posłuchajcie utworu ‘’Razem pod wiatr’’!

Singiel dostępny na playliście RADAR Polska Muzyka Niezależna.