Zespół SZUM DRZEW to zupełna nowość na rynku muzycznym. Trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, ile styli muzycznych już słyszeliśmy. Oni jednak prezentują coś, czego słuchacz się nie spodziewa. To pomieszanie akustycznego etno popu z subtelnym electro, doprawione zadziorną rockową nutą.

Zespół składa się 3 zawodowych muzyków mieszkających w Warszawie i okolicach. Powstał w listopadzie 2019 r., ale dopiero w 2022 r. rozpoczął swoją działalność dla szerszej publiczności. Pomysł na nazwę zespołu wymyślił jeden z członków – Tomek „Ragaboy” Osiecki, podczas porannego spaceru po parku. Doznał, jak to określił, błogiego stanu, który przychodzi przy obcowaniu z naturą. Usłyszał szum drzew.

Stylistyka zespołu ewoluowała od akustycznego etno do nowoczesnej elektronicznej mieszanki popu z domieszką rocka. Jak przyznaje sam zespół, ciężko nazwać styl muzyczny, który tworzą. Muzycy twierdzą, że jest to nowy i jeszcze nigdzie niesłyszany gatunek muzyczny. Najbardziej można go zakwalifikować do electro etno pop.

W sierpniu 2020 r. artyści skończyli pracę nad debiutancką płytą „Kolorowanka”. Album złożony jest z 11 utworów. To zbiór uczuć i doświadczeń wokalistki – Karoliny, która pokazuje nam, jakie emocje towarzyszą po rozstaniu, ale również uświadamia nas, że bycie samemu wymaga siły i kochania samego siebie, co nie jest łatwe.
To dojrzała płyta zarówno tekstowo, jak i muzycznie. Przeplatają się tam brzmienia elektronicznych synthów z akustycznym, greckim bouzuki. Odpowiedzialny za pojawienie się bouzuki w szumowej muzyce jest Tomek, który podczas greckich wakacji kupił je spontanicznie na targu i zaczął szukać brzmień. Okazały się inspirujące. Na tej płycie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.
Była ona tworzona nie pod szablon dzisiejszych czasów, ale dla własnej przyjemności, coo może okazać się kluczowe.

Pierwszy singiel zespołu – SOBOWTÓRY, to kawałek promujący debiutancki album KOLOROWANKA. Jest to ostatni utwór na płycie.
Idealnie podsumowuje historię całej kompozycji. Opowiada o schematach, w których zamyka nas świat. Dyskotekowy klimat refrenu wypuszcza słuchacza
z klatki i wprawia w imprezowy nastrój, co podkreśla również teledysk wyreżyserowany przez wokalistkę zespołu – Karolinę Drewnik.
Połącznie neonowych kolorów obrazu i rytmicznej, dyskotekowej perkusji idealnie uzupełniają lekki tekst piosenki.

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością zespołu! Prezentujemy Wam także niesamowity teledysk do utworu ”SOBOWTÓRY”. Sprawdźcie koniecznie!