Lika powraca! Artystka prezentuje mini album ‘’Inaczej’’, który jest efektem jej muzycznych poszukiwań. 

Lika jest autorką tekstów i muzyki, a za produkcję wszystkich utworów odpowiada Grzegorz Stasiuk, który na co dzień współpracuje m.in. z Maciejem Maleńczukiem, co przekłada się na spójność brzmienia.

‘’Inaczej’’ jest wizytówką artystki i odzwierciedla jej artystyczną duszę. Każdy utwór charakteryzuje się niebanalnym tekstem oraz złotymi myślami artystki. Mini album składa się z:

  1. Perfekcyjny
  2. Nie tego chcę
  3. Życie nas uczy

Z utworu ‘’Perfekcyjny’’ można wyciągnąć spostrzeżenia, które stałyby się sposobem na życie wielu z nas. Artystka nakłania do tego, aby korzystać z życia, czerpać z niego jak najwięcej i nie żałować dokonanych decyzji. Lika śpiewa o tym, że życie jest jedną wielką przygodą i to my kontrolujemy nasze emocje.

“Nie tego chcę” to najbardziej melancholijny utwór z EP, który w słuchaczu przywołuje nostalgię. Piosence towarzyszy klimatyczny teledysk, w którym twórcy postawili na prostotę, ale stylistyka klipu i charakteryzacja artystki nadają obrazowi profesjonalizm. Całe video skupione jest na artystce, której ekspresja jest wyrażona za pomocą gestów. Możemy zauważyć charakterystyczny brokat na jej ciele oraz zbliżenia na biżuterię.

EP-kę zamyka “Życie nas uczy” – produkcja zdecydowanie najbardziej energetyczna, z rockowym pazurem. Po przesłuchaniu chciałoby się od razu zobaczyć Likę na żywo w wydaniu koncertowym. W kompozycji zastosowane zostały niestandardowe rozwiązania muzyczne co powoduje że utwór jest najciekawszą w naszym odczuciu produkcją z EP ‘’Inaczej’’. Artystka zachęca do walki o swoje życie i wiary we własne możliwości.

W produkcjach czuć spójność. Wszystko jest bardzo dobrze zmiksowane, co wpływa pozytywnie na komfort słuchania. Kompozycje są przejrzyste, jest czas zarówno na to aby wziąć oddech jak i dać pochłonąć się energii Liki. Historie opowiedziane przez artystkę ukazują prawdziwe życie i mają bardzo pozytywny, motywujący przekaz. Płyta jest wyprodukowana na profesjonalnym poziomie zarówno jeżeli chodzi o teksty jak i o warstwę muzyczną. Jedyne co można zarzucić tym produkcjom to to, że nie wyróżniają się na tle wielu innych artystów w tym klimacie muzycznym. Czekamy więc na to, aż Likę usłyszymy na żywo, a wtedy w pełni zobaczymy jej osobę i cały świat, który chce nam przekazać.